Wholesaler of a wide range of products which include 500mg meditech medi mix 6, meditech medi mix 5 100 mg, meditech deca durabolin, 250mg meditech equipoise, meditech medi mix 3 500 mg and meditech anavar 10 mg.




₹ 4000 / VialGet Latest Price
| Brand | Meditech |
| Strength | muscle Building |
| Age Group | Adult |
| Packaging Type | Vail |
| Packaging Size | 10 ml |
| Form | Liquid |
| Dose | 2mg-10mg |
| Brand Name | Meditech |
| Manufacturer | Medi mix 6 |
| Usage/Application | Increase In Strength |
The best combination of cutting and lean muscular physique that will help to achieve the best result





₹ 2900 / VialGet Latest Price
| Packaging Type | Vail |
| Strength | muscle Building |
| Brand | Meditech |
| Brand Name | Meditech |
| Age Group | Adult |
| Packaging Size | 10 ml |
| Form | Liquid |
| Dose | 2mg-10mg |
| Manufacturer | Medi mix 5 |
| Usage/Application | Increase In Strength |
The blend of 3 ester-free compounds for rapid strength gain and extreme intensity. 1 injection before training you will feel so much energy and more focus.













₹ 2908 / VialGet Latest Price
| Manufacturer | Deca Duradexx 250 |
| Packaging Size | 10*1ml |
| Brand Name | Meditech |
| Strength | 300 mg |
| Packaging Type | Vail |
| Composition | liquid |
| Usage/Application | strenght |
| Also Gives | PCD Pharma Franchise |
Great mass and weight gain. No cosmetic side effects. Free of androgenic side effects. Comforts joints. Highly anabolic.













₹ 2900 / BoxGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Box |
| Dose/Strength | 250 mg |
| Strength | muscle Building |
| Age Group | Adult |
| Brand | Meditech |
| Packaging Size | 10 ml |
| Form | Liquid |
| Weight | 10 ML |
| Usage/Application | Personal |
Increases appetite. Highly anabolic. Enhances perpetual pump & pronounces vasolidation effect.



₹ 3550 / VialGet Latest Price
| Brand | Meditech |
| Brand Name | Meditech |
| Manufacturer | Medi mix 3 |
| Packaging Type | Vail |
| Composition | Liquid |
| Injectable Form | Liquid |
| Dose | 1 ml |
| Packaging Size | 10 ml |
| Medicine Type | Injection |
| Usage/Application | Clinical |
The blend of 3 ester-free compounds for rapid strength gain and extreme intensity. 1 injection before training you will feel so much energy and more focus.






₹ 2550 / BoxGet Latest Price
| Dose | 1-1 |
| Brand | Meditech |
| Purity | 100 % |
| Usage/Application | Increase In Strength |
| Grade | A |
| Packaging Size | 50 |
| Age Group | >50 yrs |
Oxandrolone 10mg Tablets USP – 10 mg/Tablet – 100 Tablets
Potency : 10mg/Tab
Package Contents : 10 X 10 Tabs/Strip
About Product
Var-Bol is a well-tolerated 17-alpha alkylated anabolic steroid with very low hepatic toxicity. It promotes anabolism with very low incidence of adverse reactions. Var-Bol promotes improvements in strength and moderate increases in muscle mass, and will also enhance body fat reduction significantly in both the





₹ 2300 / VialGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2 Vial |
| Strength | yes |
| Age Group | Adult |
| Usage/Application | Increase In Strength |
| Packaging Type | Vail |
| Brand | Meditech |
| Dose | 2mg-10mg |
| Packaging Size | 10 ml |
| Brand Name | Meditech |
| Manufacturer | BOX |
| Form | Liquid |
Long-acting testosterone ester, natural hormone provides solid muscle and strength gains, good beginner steroid.



₹ 2400 / BoxGet Latest Price
| Dose | 1-1 |
| Brand | Meditech |
| Purity | 100 % |
| Usage/Application | Muscle Building |
| Grade | A |
| Packaging Size | 50 tabs |


₹ 3700 / BoxGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5 Box |
| Dose | 10mg |
| Usage/Application | Increase In Strength |
| Packaging Size | 50tab |
| Age Group | 36 yrs- 50 yrs, 20 yrs-35 yrs |
| Packaging Type | packet |
| Brand | Meditech |
| Form | tablet |
| Medicine Type | oral drug |
What is it?
Oxandrolone was first produced in the 1960s, in the United States. The initial goal of producing this product was to find an anabolic steroid that did not close of the end of the bones as medics needed the steroid for children who suffered from growth problems. This was an issue as previously used steroid had a tendency to close up the end of the bone, which halts further growth. Doctor observed and came to realise that not only did Oxandrolone not close up the end of the bones, it was also a growth stimulant. In fact, this steroid is still used by doctors today for children with growth problem. To date, Oxandrolone is the only one steroid which has the potential to do that.
Traits
Oxandrolone has a mild androgenic and anabolic compound, which shows that this steroid is not a mass builder. A sportsperson cannot gain a lot of weight with Oxandrolone, nor will they be able to build a lot of muscle. For that purpose, there are many other steroids available in the market, which are more affordable such as Methandienone, Deca Durabolin and Equipoise (which are the mass builders). Note that Anavar is NOT one of them.
However, we cannot dismiss Anavar as it has some very strong points;
Anavar does not convert any dosage of Oxandrolone into estrogen. That makes this steroid especially beneficial for bodybuilders and weight lifters. Not only is this steroid used in a wide spectrum of sports, but even actors prepping for movie roles who require a product that can help them get in shape, lose fat, and gain minimal amount of muscles without retaining water use this steroid.
Oxandrolone stimulate ATP (creatine phosphor syntheses), which is why athletes get stronger when using this steroid. If combined with creatine monohydrate or by consuming a lot of red meat while consuming this product, you will be able to literally feel yourself getting stronger without gaining much weight. Bodybuilders use Oxandrolone primarily during their diet, periods where they perform a lot of cardio and long heavy workouts, as this product aids in muscle conservation.
Anavar does not, in any amount, depress your natural test production; as long as you use no more than 30-40 mg of Oxandrolone a day, it will not cease your own test production, which is interestingly almost none of the other steroids can do that.
How to Consume
Oxandrolone has a half lifetime of 9 hours, which means that it’s dosage should ideally be split into two sessions a day (morning and evening). Similar to steroids like Dianabol, this product should always be consumed with your meals.
Do not forget that Oxandrolone is liver toxic, which means that the product cannot be metabolized by the liver due to its 17-alpha alkaline property. It is, however, still far milder compared to the likes of Methandienone and Oxymetholone. Oxandrolone can be consumed for 12-16 weeks without risking increased liver enzymes such as GPD or other bad liver enzymes.




₹ 16900 / BoxGet Latest Price
| Brand Name | Meditech |
| Manufacturer | somapure Hgh |
| Dose | 1-1 |
| Usage/Application | Hospital |
| Dosage Form | Injection |
| Packaging Type | Strips |
| Brand Name | Somapure |
| Manufacturer | Meditech |
| Dose | 1000iu |
| Composition | HGH |
| Minimum Order Quantity | 4 Box |





₹ 3200 / VialGet Latest Price
| Brand Name | Meditech |
| Manufacturer | Medi mix 4 |
| Packaging Type | Vail |
| Brand | Meditech |
| Usage/Application | Commercial |
| Composition | Liquid |
| Injectable Form | Liquid |
| Dose | 1 ml |
| Packaging Size | 10 ml |
| Medicine Type | Injection |
The blend of 3 ester-free compounds for rapid strength gain and extreme intensity. 1 injection before training you will feel so much energy and more focus.





₹ 3050 / VialGet Latest Price
| Brand Name | Meditech |
| Manufacturer | Medi mix 1 |
| Brand | Meditech |
| Packaging Type | Vial |
| Packaging Size | 10 ml |
| Type | Injection |
| Usage/Application | Hospital |
| Composition | Liquid |
| Injectable Form | Liquid |
| Dose | 1 ml |
The best combination of cutting and lean muscular physique that will help to achieve the best result





₹ 1660 / BoxGet Latest Price
| Packaging Type | tables |
| Dose | 1-1 |
| Brand Name | Meditech |
| Packaging Size | 100 tabs |
| Manufacturer | Meditech |
| Pack Type | Box |



₹ 2308 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Brand Name | Meditech |
| Manufacturer | Meditech Cyponate |
| Packaging Type | Bottle |
| Brand | Meditech |
| Usage/Application | Personal |
| Composition | Liquid |
| Injectable Form | Liquid |
| Dose | 1 ml |
| Packaging Size | 10 ml |
| Medicine Type | Injection |
VLong-acting testosterone ester, natural hormone provides solid muscle and strength gains, good beginner steroid.






₹ 1600 / BoxGet Latest Price
| Packaging Size | 100 tabs |
| Purity | 100 % |
| Grade | A |
| Brand | Meditech |
| Usage/Application | Fatloss |
| Composition | Tablet |












Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Strength | muscle Building |
| Brand Name | Meditech |
| Brand | Meditech |
| Manufacturer | Maxtren 200 |
| Model Number | Mastrone |
| Age Group | Adult |
| Usage/Application | Personal |
| Packaging Type | Vail |
| Packaging Size | 10 ml |
| Form | Liquid |
Short-acting drostanolone ester known for its hardening effect and synergy with testosterone. Highly androgenic. Supports the central nervous system.





Get Latest Price
| Brand | Meditech |
| Purity | 100% |
| Grade | A |
| Packaging Size | 10 ml |
| Usage/Application | Strenght |
| Packaging Type | box |
| Physical Form | Liquid |
The best combination of cutting and lean muscular physique that will help to achieve the best result







Get Latest Price
| Packaging Size | 10 ml |
| Brand | Meditech |
| Grade | A |
| Usage/Application | Fatloss |
| Purity | 100 % |
| Composition | liquid |




₹ 1850 / VialGet Latest Price
| Packaging Type | Vail |
| Packaging Size | 10 ml |
| Strength | muscle Building |
| Brand Name | Meditech |
| Manufacturer | Sustanone |
| Age Group | Adult |
| Usage/Application | Increase In Strength |
| Form | Liquid |
| Dose | 250 mg |
Massive strength & weight gain. Great testosterone mix for peak blood levels.



₹ 2000 / BoxGet Latest Price
| Brand Owner | Meditech pharma |
| Tablets per Pack | 50 tab |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Meditech pharma |
| Manufactured By | Meditech pharma |
| Usage/Application | Personal |
| Shelf Life | 3 years |
| Strength | 20 mg |
| Dose/Strength | 10 mg |




₹ 1600 / BoxGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Box |
| Strength | 25 mcg |
| Brand | T3 |
| Packaging Size | 100 TABS |
| Packaging Type | TABLETS |
| Brand Name | Meditech |
| Manufacturer | T 3 |
| Dose | 1-1 |


₹ 2100 / StripeGet Latest Price
| Strength | 50 mg |
| Packaging Size | 50 |
| Dose | 1-1 |
| Packaging Type | Strip |
| Product Type | Finished Product |
| Prescription | Yes |







₹ 1650 / VialGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2 Vial |
| Packaging Type | Vail |
| Packaging Size | 10 ml |
| Strength | yes |
| Brand Name | Meditech |
| Manufacturer | Test prop |
| Age Group | Adult |
| Usage/Application | Increase In Strength |
| Form | Liquid |
| Brand | Meditech Pharma |
| Dose | 2mg-10mg |






₹ 2500 / BoxGet Latest Price
| Dose/Strength | 10 mg, 1-1 tabs |
| Usage/Application | Muscle Building |
| Packaging Type | box |
| Packaging Size | 50 tabs |
| Age Group | >50 yrs |
| Brand | meditech |
| Form | Tablet |
| Medicine Type | Oral |
The best combination of cutting and lean muscular physique that will help to achieve the best result
Aanchal Shukla (proprietor)
Nutri Supplements
Ground Floor, Shop No. 6&7, Blk-S, Bharula Wala Bagh Panchwati, Azadpur, Pahalwan Dhaba, New Delhi - 110033, Delhi, India






















